Балкан не пожали и „моряците“

Отборът на Балкан (Ботевград) приключи 2017-а година с категорична победа, след като в среща от XII кръг на редовния сезон в Националната Баскетболна Лига се наложи при домакинството си на Черно море Тича със 104:83 (36:15; 19:20; 21:28; 28:18).

Девон Уошингтън беше най-резултатен за победителите – 28 точки, Павел Иванов и Христо Захариев добавиха съответно по 17 и 15 точки, а Дейвид Хоутън и Венцислав Петков приключиха съответно с по 13 и 11 точки.

Симеон Илиев бе най-полезен за гостите от морската ни столица – 23 точки и 13 борби, Николай Грозев се отличи с 13 точки, а Милян Боцка и Цветослав Острев отбелязаха по 12 точки.

Домакините не започнаха добре двубоя и пропуснаха първите си три атаки, като позволиха на „моряците“ да открият резултата чрез Христов.

Последва бърз отговор от страна на ботевградчани, като възпитаниците на Небойша Видич се развихриха и бързо показаха, че са с класа над съперника – 36:15 в полза на Балкан след първите десет минути.

През втория период домакините продължиха да диктуват темпото на игра и стигнаха до още по-изразителна преднина – 49:22 при 3:58 минути до края на първото полувреме. Последва отпускане в редиците на домакините, но това не беше фатално, след като в оставащото време баскетболистите на Черно море Тича не се възползваха максимално и успяха само да свалят седем точки от изоставането си за 35:55 на почивката.

През третата част „моряците“ поеха инициативата и намалиха още повече пасива си – 63:76 след 30 минути игра, но в началото на заключителния период домакините от Балкан направиха силна серия, с която си подсигуриха и крайния успех – 104:83.