Вратар спаси Байерн за успех в Щутгарт

Шампионът на Германия Байерн надви Щутгарт с 1:0, но с представянето си баварците по никакъв начин не убедиха, че се намират в добра форма. Единствения гол в мача на „Мерцецдес Бенц Арена“ отбеляза Томас Мюлер в 79-та минута след асистенция на Кингсли Коман. В добавеното време на мача домакините можеха да стигнат до заслужена точка, но ударът на Чадрак Аколо от дузпа бе спасен от Свен Улрайх. В петъчния мач Борусия Мьонхенгладбах надви Хамбургер с 3:1 и даде заявка за борбата за евроквоти.

Над всички за домакините бе Рафаел, който се отчете с 2 гола и асистенция за попадението на Торган Азар. След края на срещата спортният директор на „жребците“ Макс Еберл направи безпрецедентна за немските стандарти атака срещу феновете на домакините, които в определени периоди от мача освиркваха любимците си. „Това са пълни боклуци. Извинявам се за речника, но съм наистина ядосан. Не говоря за най-верните ни фенове от Северната трибуна, а за тези, които идват от време на време. Как могат да се отнасят така с отбор, който има в халфовата си линия двама играчи на 18 години. Препоръчвам им да отидат да гледат Байерн или ПСЖ, но ние не ги искаме тук , изригна Еберл. В хода на срещата пък бранителят на Хамбургер Рик ван Дронгелен получи един от най-нелепите жълти картони в историята на Бундеслига-та. В 78-та минута холандецът поиска вода, за да се освежи, но вместо да я остави извън пределите на терена, той влезе в единоборство с топката с бутилка в ръка, което доведе до санкционирането му от съдията. С голове на Обамеянг от дузпа и на Пулишич в предпоследната минута пък Борусия Дортмунд обърна от 0:1 до 2:1 Хофенхайм за втория успех на „жълто-черните“ под ръководството на новия треньор Петер Щьогер.