Виктория Томова започна с победа в Дубай

Виктория Томова стартира с успех участието си на турнира на твърди кортове в Дубай, който е с награден фонд $100 000. Първата ракета на България победи с 3:6, 6:2, 6:4 холандката Лесли Керхове.

Срещата продължи 1 час и 41 минути. Томова допусна три пробива в първата част и загуби с 3:6.

Българката започна с брейк на старта на втория сет и поведе с 2:0. Виктория постигна още един пробив за 4:1 и затвори сета с 6:2. В третата решителна част Томова проби още в първия гейм. До края на сета нов пробив нямаше и така софиянката спечели с 6:4.

Преди днешната победа Томова беше загубила и трите мача срещу холандката. Последният от тях бе в последния трети кръг на квалификациите на US Open през септември.

Във втория кръг Виктория Томова ще срещне поставената под №4 в схемата Катерина Козлова (Украйна), която се наложи с 2:6, 7:5, 7:6 (3) над Сабина Шарипова (Узбекистан).