Андреева поведе Шарлероа напред в Чалъндж къп

Българската волейболистка Бояна Андреева и нейният Шарлероа Волей продължават напред на 1/16-финалите на третия по сила европейски клубен турнир Чалъндж къп. Белгийският тим надигра у дома финландския Пьолки (Куусамо) с категоричното 3:0 (25:16, 25:17, 25:21) в мач-реванш от 2-ия предварителен кръг, игран снощи. Така след 3:1 гейма в първата среща Шарлероа продължават напред. Там ги очаква испанския Барселона.

Бояна Андреева изигра много силен мач и стана най-полезна с 15 точки (1 блок, 1 ас и 54% ефективност в атака) за победата.

Националката ни в плажния волейбол Ирена Мишонова и нейният австрийски тим Ньо Сокол (Швехат) пък отнаднаха от турнира след т.нар. „златен“ гейм. Мишонова и съотборниците й отстъпиха вкъщи на хърватския ЖОК (Осиек) с 2:3 (21:25, 13:25, 25:19, 25:21, 9:15) в реванша от 2-ия кръг. По този начин след победата с 3:2 гейма като гост в първия мач се стигна до „златния“ гейм, в който гостите от Осиек показаха характер и спечелиха с 16:14, с което продължават напред. Мишонова игра цял мач за домакините и завърши с 10 точки.