Феновете на Юнайтед призоваха Моуриньо да остави Лукаку резерва

Сухата серия за нападателя на Манчестър Юнайтед Ромелу Лукаку може да му коства титулярното място в състава за предстоящото дерби този уикенд срещу Арсенал.

Белгийският национал има само един гол в последните си 10 мача за „червените дяволи , като не успя да се разпише и при успеха с 4:2 над Уотфорд във вторник. Играчите на Жозе Моуриньо спечелиха на „Викаридж Роуд“ след две попадения на бившия играч на „стършелите“ Ашли Иънг и по едно на Марсиал и Лингард. Поредните 90 сухи минути за Лукаку вбесиха феновете на Юнайтед, които открито призоваха мениджъра да го зачеркне от сметките си за гостуването срещу Арсенал. Голяма вероятност да пропусне дербито има и халфът Неманя Матич който получи мускулна контузия срещу Уотфорд и напусна принудително в 54-ата минута. „Не знам колко сериозна е травмата му, но щом поиска да го извадя от игра, значи е сериозно“, коментира след мача Моуриньо, чиято реакция при втория гол на Ашли Йънг, дошъл от пряк свободен удар, предизвика недоумение „Учудих се че Пол Погба позволи на Ашли Йънг да стреля, това е. Наясно съм, че Ашли може да бие отлично фаулове, прави го в тренировките, но не очаквах Пол да го остави“, добави още Жозе Моуриньо.