„Лео Меси, ти направи огромна издънка!“ (фото)

Футболна легенда избухна с пост в Twitter и лепна огромна обида към Лео Меси! Един от най-популярните английски играчи за последните години – Джейми Карагър, се подигра скандално с Бълхата. Окаличият наскоро бутонките на пирона Джейми написа, че 11-те пропуснати дузпи в кариерата на Меси са много по-лош атестат от рекорда но автоголове, който държи легендата на мърсисайдци. Карагър, който никога не смени червената фланелка, се е разписвал 7 пъти в собствената си мрежа – 6 пъти в Премиър Лийг и веднъж за Купата на Англия. Вкарвал е дори два автогола в един мач (загубен от Ливърпул с 2:3), което пак е рекорд по брой попадения в грешната врата за 90 минути.

Дори всичките тези изцепки обаче бледнеели пред неумението на Меси да бележи от бялата точка. Досега Меси има 11 пропуска, като последният бе в гостуването на Барса на Леванте. Срещата във Валенсия завърши 5:0 за блаугранас, като Лео изпусна в 42-рата минута при 1:0. Пропускът обаче не бе фатален – само 2 мин. по-късно Ракитич успокои каталунците с гол за 2:0, а самият Меси се реваншира частично, като отбеляза петия гол.