Каен измъкна точка от Ница в последната секунда

Каен се спаси от домакинско поражение в 13-ия кръг на френската Лига 1 срещу Ница, като измъкна 1:1 в 90-ата минута на мача. Гостите от Ница играха без голямата си звезда Марио Балотели, но излязоха напред в резултата в 40-ата минута. Холандският ветеран Уесли Снайдер комбинира с Нампалис Менди, след което топката попадна в Аласан Плеа. По време на атаката Пиер Лес Мелу първоначално беше в засада, но съдията не я маркира.

След това Плеа комбинира с Лес Мелу, който вкара с мощен удар до гредата на вратаря Реми Веркутр.

След почивката домакините вдигнаха оборотите и Санко порпусна една отлична ситуация, а след него и Рони Роделен пропусна. В 92-ата минута Роделен обаче се реваншира за пропуска си и вкара с акробатичен удар на задна греда. Каен е на 6-о място в класирането с 19 точки, на 4 от местата за Лига Европа, докато Ница има само една победа в последните пет мача и се намира на 16-о място с 14 точки, само две над зоната на изпадащите.