ЛеБрон вилня в „Медисън Скуеър Гардън“

Кливланд изравни баланса си и вече има равен брой победи и загуби – по 7. Това стана факт след успешно гостуване в “Медисън Скуеър Гардън”, където Кавалиърс победиха Никс със 104:101 след невероятен обрат и фантастична последна четвърт, в която ЛеБрон Джеймс и Кайл Корвър взеха нещата в свои ръце.

Миналогодишните финалисти “проспаха” първите 36 минути от двубоя, като на почивката губеха с 13 точки, а преди последната четвърт разликата в полза на домакините от Ню Йорк бе 15. 43 точки в заключителните 12 минути обаче се оказаха предостатъчни за гостите от щата Охайо, които триумфираха със 104:101 благодарение на разнообразната игра на голямата си звезда Джеймс, както и на важни точки на Корвър в последните минути.

Isolation @IsolationNBA
LEBRON JAMES
4:55 AM – Nov 14, 2017
3 3 Replies 43 43 Retweets 93 93 likes
Twitter Ads info and privacy

ЛеБрон завърши на една борба от “трипъл-дабъл” – 23 точки, 12 асистенции, 9 борби и 3 чадъра. Кайл Корвър вкара 21 точки за 29 минути като резерва, а всичките му стрелби от игра бяха от тройката – 5/12. Ветеранът добави и 6/6 от наказателната линия. Дуейн Уейд също се включи силно като резерва с 15 точки, 8 борби, 3 асистенции и 2 отнети топки.

Тим Хардауей-младши поведе Никс с 28 точки, 10 борби и 5 асистенции. Енес Кантер, който влезе в полемика с ЛеБрон след коментари по адрес на френския си съотборник Франк Нтиликина от страна на Джеймс, завърши с 20 точки и 16 борби. Кристапс Порзингис също вкара 20 точки.