Топалов загуби и втората серия срещу Накамура

Гросмайстор Веселин Топалов загуби с 2:4 серията от шест партии ускорен шах срещу Хикару Накамура по време на демонстративния турнир „Сейнт Луис Чес Шоудаун“.

Българинът отстъпи и с 1,5:2,5 в първите четири партии, проведени в четвъртък. Топалов и американският му съперник ще изиграят общо 30 партии по ускорен шахмат и блиц, като програмата за днешния ден включва осем партии блиц с контрола 10 минути на състезател.

Накамура взе аванс срещу Топалов още в първата партия с черните фигури с победа в 48-ия ход, след което двамата завършиха реми четири пъти поред.

В крайна сметка японецът затвори серията по ускорен шахмат с победа с белите фигури на 56-ия ход.

Победителят от двубоя, който завършва в неделя, ще вземе 60 000 долара от наградния фонд, докато загубилият ще получи 40 000.