Втори трипъл-дабъл през сезона за Хардън

Джеймс Хардън се отличи с трипъл-дабъл от 35 точки, 11 борби и 13 асистенции, а Хюстън Рокетс се наложи над Кливланд със 117:113. Хардън също така се отличи и с пет блокади на изстрели на противника, за да помогне на тима си да постигне четвърта поредна победа и общо 9-а от началото на сезона. С този баланс от 9/3 Хюстън се изравни на върха в Западната конференция на НБА с Голдън Стейт.

За гостите от Кавалиърс ЛеБрон Джеймс вкара 33 точки, а Джеф Грийн добави 27.

След поднасяне и кош на Джеймс 7 минути преди края домакините имаха преднина от 10 точки. Следващите 6 точки бяха за домакините, в това число и с три точки на Пи Джей Тъкър, и поведоха със 111:98. Последва серия от 13:1 за Кавалиърс и 90 секунди преди края резултатът беше 112:111.

След това Хардън пропусна под коша, но взе борбата и след това успя да вкара, а и беше фаулиран. След това вкара единия наказателен удар и тимът му поведе с 115:111. Клинт Капела, който завърши мача с 19 точки, 13 борби и 4 блока, блокира изстрел на ЛеБрон във финалните секунди, за да осигури победата на домакините.

Хардън вкарва 30 или повече точки за трети път в последните 4 мача, като най-силно беше участието му в мача с Юта Джаз в неделя, когато наниза 56 точки. Това е и втори трипъл-дабъл за него през сезона и 33 в кариера.