Хасково 2012 с категоричен успех над Асеновец 2005

Шампионът на България Хасково 2012 постигна категоричен успех със 112:38 (34:5, 26:8, 26:12, 26:13) над Асеновец 2005 (Асеновград) в мач от четвъртия кръг на женското баскетболно първенство. Тимът, воден от Елена Станкова, нямаше никакви проблеми срещу младия състав на домакините и още в края на първата четвърт взе аванс от 29 точки при 34:5.

Най-полезна за отбора на Хасково бе Виолина Кочева с 33 точки и 7 асистенции. С 22 точки, 8 борби и 15 асистенции остана Зорница Костова, а Милена Томова приключи с „дабъл-дабъл“ от 23 точки и 12 борби.

За Асеновец Христина Гераскова отбеляза 15 точки, а с по 6 завършиха Петя Аргирова и Надежда Петрова. С успеха Хасково оглави класирането в зона „Изток“ на първенството с 3 успеха от 3 мача, докато Асеновец е с 1 победа и 3 загуби до момента.