Уориърс включиха на скорост за 141 точки

Голдън Стейт припомни на феновете си най-добрите дни на отбора при гостуването си в Лос Анджелис. Домакините от Клипърс пък се убедиха, че 113 точки не стигат срещу шампионите, особено когатто те сменят предавката и се разиграят. Уориърс триумфираха в “Стейпълс Сентър” след 141:113 и 48.3% успеваемост от тройката (14/29).

Стеф Къри поведе своите с 31 точки (7/11 за 3 точки), 6 асистенции и 5 борби, а Кевин Дюрант и Дреймънд Грийн добавиха съответно 19 и 16 точки. Клей Томпсън вкара 15, а единствено Заза Пачулия не премина десетте точки от стартовата петица. Квартетът Къри-Дюрант-Грийн-Томпсън получи и почивка, защото нито един от четиримата лидери не игра повече от 31 минути при петата победа за сезона.

Голдън Стейт направи 37 асистенции и тройно по-малко грешки – 12, а всички играчи записаха поне по един кош от игра.

Follow
Yahoo Sports ✔@YahooSports
There are three certainties in life: Death, taxes and the Warriors showing absolutely no mercy on the Clippers
6:30 AM – Oct 31, 2017
3 3 Replies 140 140 Retweets 301 301 likes
Twitter Ads info and privacy

Домакините от Ел Ей също не играха чак толкова лошо, но просто не успяха да се противопоставят на мощта на Уориърс. Данило Галинари вкара 19 точки, Лу Уилямс добави 17, а Блейк Грифин остана със скромните за него този сезон 16. ДеАндре Джордан продължи здравата си игра под коша и за шести пореден мач овладя двуцифрен брой борби – този път 11.

Шампионите имат баланс от 5 победи и 3 загуби, докато Клипърс са с 4-2.