Детройт навакса 14 точки пасив, за да победи Голдън Стейт

Шампионът в НБА Голдън Стейт Уориърс допусна трета загуба от началото на сезона, след като отстъпи със 107:115 пред гостуващия тим на Детройт Пистънс.

За Уориърс това е втора домакинска загуба през сезона, а отборът на Стийв Кър вече е с баланс от 4 победи и 3 поражения.

Детройт, който оглави класирането на Изток с 5 победи и само 2 загуби, стигна до успеха, след като навакса изоставане от 14 точки в началото на второто полувреме.

Голдън Стейт имаше минимален аванс до края на третата част, но в последната „буталата“ се наложиха с 33:26, което им бе достатъчно за крайния успех.

Ейвъри Брадли вкара 23 точки за Детройт, Реджи Джаксън прибави 22, а Тобайъс Харис и Иш Смит се включиха с по 16 точки за победителите. Центърът Андре Дръмънд завърши срещата с 8 точки и 18 борби.

За Голдън Стейт Клей Томпсън вкара 29 точки, Кевин Дюрант прибави 28, а с 27 завърши Стеф Къри, но никой друг от съотборниците им не регистрира повече от 6 пункта, което се оказа решаващо.