Лукойл разби Черно море Тича със 131:68

Лукойл Академик победи безапелационно Черно море Тича със 131:68.

Младият състав на варненци даде всичко от себе си и в първите 15 минути се държеше на ниво, но след това Академик продължи да вдига оборотите и не спря дори при разгромния резултат в третата част.

Единственият играч с опит в състава на Черно море Веселин Георгиев не се появи в игра, след като получи удар в лицето на една от последните тренировки и бе спестен от Дарин Великов.

Юношата на Черно море Николай Стоянов завърши с 26 точки в 23 минути за Лукойл Академик, а всички 12 баскетболисти на шампионите се разписаха в коша на съперника.

За Черно море Венелин Христов вкара 20, Кристиян Кръстев – 19, а Михаил Молдов – 14.

Междувременно Балкан спря победната серия на Академик Бултекс 99, като взе трети успех в НБЛ – с 85:778 у дома.

Най-резултатен за Балкан бе Игор Кесар със 17 точки. Девин Брукс отбеляза 14, 13 има ДеВон Уошингтън, а Брандън Фортънбъри добави 12. Официален дебют за „зелените“ в този мач направи Христо Захариев, който се възстановяваше от контузия.

За гостите Шакир Смит вкара 20 точки, а Мартин Дурчев се отчете с 19.

В следващия кръг Балкан гостува на Спартак Плевен, докато Академик Бултекс 99 посреща Лукойл Академик.