Родният клуб на Ибра ликува с рекордна 20-а титла

Малмьо стана шампион на Швеция три кръга преди края на сезона. Снощи отборът от едноименния град до границата с Дания спечели гостуването си на Норкьопинг с 3:1 и събра 60 точки – с 10 повече от втория АИК Стокхолм.

Давид Карлсон откри за домакините още в 9-ата минута, но в мачалото на второто полувреме Карлос Страндберг изравни. Малко по-късно датчанинът Ласе Нилсен даде преднина на Малмьо, а в 84-ата минута неговият сънародник Андерс Кристенсен сложи точка на спора и осигури така ценната победа на “небесносините”.

Twitter Ads info and privacy
Титлата е рекордна 20-а за Малмьо в шведското първенство и клубът ще добави към емблемата си две звезди – по една за всеки 10 титли.

“Кой друг… Поздравления, Малмьо”, написа в Twitter звездата Златан Ибрахимович, който стартира пътя си към големия футбол именно от Малмьо.

НОРКЬОПИНГ – МАЛМЬО 1:3
1:0 Д. Карлсон (9)
1:1 К. Страндберг (49)
1:2 Л. Нилсен (61)
1:3 А. Кристиансен (84)