Барса вкара 100 и поведе колоната

Барселона продължава с резултатната игра под ръководството на Сито Алонсо и победи Обрадойро със 102:58, като по този начин оглави класирането в Лига АСВ. Успехът бе четвърти пореден за каталунците от началото на новото първенство в Испания, а освен тях Реал (Мадрид) и Фуенлабрада имат пълен актив от 4-0, но точковата разлика на Барса е +81 и е по-добра от тази на другите два тима и ги изстреля на върха на таблицата.

За втори пореден мач “блаугранас” достигнаха 100 вкарани точки, след като преди седмица разбиха Бургос със 111:81, а само преди няколко дни вкараха 98 на Панатинайкос в първия кръг на Евролигата.

Александър Везенков направи добро включване в днешния мач и получи 18 минути игра, появявайки се на терена от пейката.

Българският национал вкара 9 точки, овладя 4 борби, даде 1 асистенция и добави по 1 чадър и 1 отнета топка, но също така натрупа и 3 лични нарушения. 22-годишният левичар вкара 2/3 за 2 точки, 1/1 за 3 точки и 2/2 от наказателната линия.

Пиер Ориола поведе реализаторите в синьо-червено райе днес със своите 19 точки. След него се наредиха Тома Йортел с 14, Анте Томич с 11 и Хуан Карлос Наваро с 10. Домакините бяха почти безгрешни с 26 асистенции и само 9 грешки, както и ужасно висок процент от тройката – 15/27 (55%).

Twitter Ads info and privacy

Американецът Мат Томас с 19 точки и литовецът Еймантас Бенджиус с 13 единствени завършиха с двуцифрени показатели за гостите от Обрадойро, които са десети в подреждането с 2 победи и 2 загуби.

На 20 октомври Барселона гостува в Белград на Цървена звезда в първата си визита през редовния сезон на Евролигата, а два дни по-късно отново има мач за първенство, който отново е далеч от вкъщи, но в Мадрид – срещу Естудиантес.