sportove.net

Хвалят Ивелин Попов след 1:1 срещу Ливърпул

Равенството 1:1 между Спартак Москва и Ливърпул в мач от Група Е предизвика вълна от одобрителни коментари в руските медии. „Благодаря, Спартак!”, красноречиво е заглавието от корицата на „Советский Спорт”, докато „Спорт Експрес” просто констатира „Оцеляхме!” и добавя: „Спартаковци проявиха твърд характер и това е достойно за похвала”.

Домакините откриха резултата чрез фернандо, който бе точен от фаул в 23-ата минута, но малко по-късно Коутиньо изравни след двойно подаване със Салах и точен изстрел за 1:1. Българският национал Ивелин Попов, който игра 85 минути преди да поиска смяна заради разтежение, получи много висока оценка за представянето си в мача.

„Спорт Експрес” даде на крилото ни 6-ца, като само вратарят Ребров и заменилият го заради контузия Селихов имат по 7,5. „Беше много подвижен, действаше и по двата фланга, помагаше на Ещенко да се бори с Коутиньо и даде няколко отлични извеждащи подавания”, е коментарът за Попов. След мача той побърза да успокои, че няма контузия. „Добре съм, всичко е наред”,   коментира пред медиите Попето. Не така обаче стоят нещата със съотборниците му Салваторе Бокети и Артьом Ребров. Първият се размина с три шева на глезена си, докато стражът на Спартак, предизвикал фурор със спасяванията си, ще отсъства дълго заради скъсани кръстни връзки. Той бе сменен принудително в 68-ата минута след сблъсък със Салах. „Изиграхме страхотен мач. Нямам забележки към представянето на моя отбор”, доволен бе след мача треньорът на Спартак Масимо Каре-ра. На другия полюс бе настроението в Ливърпул, който бе посрещнат на Острова с критики в медиите за поредния път, в който отборът надиграва своя съперник, но неуспява да победи. „Трябваше да спечелим и двата мача, срещу Севиля и сега със Спартак, но не успяхме и вината е изцяло наша. Резултатът не е добър, но ние сме достатъчно силни, за да излезем от групата”, оптимист бе Юрген Клоп. От УЕФА пък обявиха, че са започнали официално разследване срещу Спартак Москва заради пиротехниката, използвана от феновете, банер с надпис „УЕФА мафия” и затруднен достъп до трибуните. Очаква се клубът да отнесе сериозна глоба.

Опитайте приставката на Sportove.net за Google Chrome. С нея получавате в реално време най-актуалните новини директно в браузъра.