Педроса най-бърз в Арагон

Дани Педроса от екипа на Repsol Honda бе най-бърз на пистата Моторланд Арагон в първия ден от тренировките в MotoGP за Гран При на Арагон.

Победителят на тази писта от 2012 г. бе най-бързият пилот във втората тренировка FP2 и бе единственият пилот, който слезе под две минути за обиколка на мокрото трасе. След Дани, втори се нареди Хорхе Лоренсо (Ducati Team), който постигна времето си в края на втората сесия.

Трети стана новакът Йохан Зарко (Monster Yamaha Tech 3).

Във FP1 при доста студено и мокро време, най-бърз бе световният шампион Марк Маркес (Repsol Honda). Той постигна време 2:01,243, а след него бяха Педроса и Зарко. Маркес обаче остана 4-и след FP2. Във втората сесия не валя дъжд, но пистата бе доста мокра и повечето пилоти използваха гуми за дъжд.

Времето на Педроса бе 1:59,858, а Лоренсо остана на 0,241 сек. Зарко бе на 0,462 сек. на една десета пред подобрилия постижението си Маркес. Голямата изненада бе 4-ото място на пилота на Pull&Bear Aspar Карел Абрахам. Чехът бе пети, с време 2:00,741, като само 0,012 сек. не му достигнаха да измести от 4-ото място Маркес.

Кал Кръчлоу (LCR Honda) бе 6-и за деня, а след него е сънародника му Сам Лоус (Aprilia Racing Gresini), който спечели миналата година това състезание в Moto2.кандидатът за титлата Андреа Довициозо (Ducati Team) имаше доста проблеми в първия ден, но успя да стане 8-и, като изпревари втората Aprilia, каран от Алеиш Еспаргаро. Брат му Пол, който кара за Red Bull KTM Factory Racing оформи топ 10 в тренировките.

Голямата история в първия ден на Арагон обаче сътвори Валентино Роси (Movistar Yamaha MotoGP), който зае 20-о място в класирането. Той направи и толкова обиколки на пистата. На мократа FP1, той завъртя няколко обиколки и да тества състоянието си. След това завъртя още 13 тура във FP2.