Реал Мадрид се сгромоляса на „Бернабеу“

Шампионът на Испания Реал Мадрид загуби шокиращо с 0:1 у дома срещу Бетис в мач от междинния кръг на Примера. “Белите” на Зинедин Зидан нямаха ден и направиха куп пропуски пред бившия си страж Антонио Адан. В 94-ата минута юношата на Барселона Антонио Санабрия отбеляза и попари публиката. Любопитното е, че приключи и рекордът на „лос меренгес“ за поредни мачове с вкарани голове.

В неделя те изравниха върховото постижение на Сантос от 73 поредни срещи с попадение. От началото на сезона в Ла Лига европейският и световен крал има едва две точки от три двубоя у дома.

Реал Мадрид – Бетис+10
Кристиано Роналдо се завърна след изтърпяно наказание, но не успя да помогне на своите. До него в атака действаше Гарет Бейл, а малко по-назад беше Иско. Гостите от Севиля се подредиха в 4-3-3, като впечатление направи отсъствието на Хоакин.

Follow
Real Madrid C.F. ✔ @realmadridarab
⚽️Let’s go! #RMLiga
10:26 PM – Sep 20, 2017
44 44 Replies 935 935 Retweets 3,193 3,193 likes
Twitter Ads info and privacy

Двубоят започна с отлична ситуация за откриване на резултата в полза на гостите. Каземиро сгреши, получи се контра, Виктор Камараса подаде около дузпата към Антонио Санабрия, който успя да стреля, преодолявайки съпротивата на Кейлор Навас, но Даниел Карвахал изчисти току пред голлинията. В десетата минута Серхио Рамос посрещна с глава на втора греда и върна към Кристиано Роналдо, не намери пролука в опита да стреля с пета. Останаха съмнения за игра с ръка на бранител, но по-скоро съдията правилно подмина положението.

До 13-ата минута „лос бланкос“ вече бяха изпълнили цели пет корнера в опит за ранен гол. В 17-ата Лука Модрич тръгна на скорост, видя, че Кристиано е покрит и шутира мощно към близкия ъгъл, намирайки мрежата от външната страна. В 22-ата европейският крал сътвори нова много хубава акция. Карвахал центрира на скорост отдясно, а Модрич успя да засече от въздуха, придавайки много сила на топката. Кълбото прелетя на броени сантиметри над гредата. В 29-ата Бейл заложи топката за удар на Кристиано. Португалецът шутира агресивно и ниско от 23 метра по диагонала, но вратарят Антонио Адан не трепна и улови.

В 34-ата Карвахал направи голям грешка, подарявайки топката от тъч. Десният бек изведе Фабиан Руис пред наказателното поле. Халфът на Баломпие излъга противник и шутира високо към близкия ъгъл, където обаче Навас протегна ръка и майсторски изби. В 42-ата Модрич изпъкна с гениален пас към Иско, малагийският халф овладя и стреля фалцово по диагонала, но бившият страж на Реал Мадрид Адан демонстрира класа и изби. В 44-ата Роналдо нанесе тежък удар под ъгъл, ала главата на защитник промени посоката на кълбото. Като цяло първото полувреме изобилстваше от интересни моменти пред двете врати, въпреки че резултатът остана непроменен.

След почивката “белите” тръгнаха още по-яростно напред, макар че и техният съперник започна втората част с афинитет към атака. В 51-ата минута Иско потърси Бейл отляво, уелсецът бързо центрира по земя към Роналдо около дузпата, а португалецът направи голям пропуск, пращайки топката над гредата, когато Адан до голяма степен беше преодолян. Три минути по-късно CR7 центрира успоредно на голлинията в малкото наказателното поле, където обаче нямаше негов съотборник.

В 55-ата Марсело и Тони Санабрия се сблъскаха и това отвори брилянтна възможност пред Франсис Гереро, който обаче шутира прекалено високо. При ответната акция Роналдо центрира, получи се рикошет, топката стигна до Карвахал, който отблизо удари гредата от външната й страна. В 62-ата Кристиано и Бейл направиха атрактивно двойно подаване, след което португалецът поиска дузпа, а всъщност Антонио Бараган го затвори с тяло.

В 65-ата и Тони Кроос пробва да отбележи с много добър далечен изстрел, при който отново самоотверженият Адан се справи. Зинедин Зидан набързо пусна нова офанзивна мощ в лицата на Марко Асенсио, Лукас Васкес и Борха Майорал, а сред напусналите беше контузеният Марсело. В 73-ата Асенсио чудесно видя Роналдо на 15-ия метър, португалецът шутира моментално, но колкото силно, толкова и неточно.

Две минути по-късно сантиметри разделиха Бейл от удивителен гол. След центриране на Васкес отдясно уелсецът отклони от въздуха с пета към далечния ъгъл, Адан докосна топката, след което тя се отклони от гредата. Само минута по-късно Майорал беше изведен в наказателното поле, но вратарят много добре затвори пролуките.

В последните минути домакините се устремиха яростно напред, но магията около вратата на Адан се запази. “Белите” занемариха действията си в защита, залисани в нападения. В 90-ата минута съдията правилно не зачете гол на Санабрия при явна засада. В 93-ата Борха Майорал стреля много добре с глава, но гениалният тази вечер Адан плонжира и дори улови във въздуха топката. В 94-ата “лос вердибланкос” задържаха продължително топката, а техният съперник внимаваше да не извърши нарушение. Бараган беше оставен да центрира в наказателното поле, а непокритият Санабрия реализира хубаво попадение с плонж, насочвайки по диагонала за 0:1.

Реал Мадрид има едва половината точки от тези на Барселона след пет изиграни кръга в Ла Лига. Притеснително е, че „белите“ все още нямат победа у дома след три изиграни срещи. След година и половина гол след гол във вратите на своите съперници мадридчани прекъснаха изумителната серия, оставяйки я до 73 срещи. Далеч напред е рекордът на Ривър Плейт от 96 мача.