Ливърпул не успя да пречупи Бърнли на „Анфийлд“

Ливърпул и Бърнли завършиха наравно 1:1 в среща от 5-ия кръг на Висшата лига. По този начин мърсисайдци записаха трети мач без победа във всички турнири. По-рано през седмицата, отново на Анфийлд, червените не успяха да победят испанския Севиля в Шампионската лига, а в миналия кръг инкасираха тежко поражение с 0:4 от Манчестър Сити.

И днес късметът не бе на страната на Юрген Клоп и компания.

Дори завръщането в титулярния състав на звездата на тима Филипе Коутиньо не помогна на домакините срещу коравия Бърнли. Именно гостите откриха резултата в 27-ата минута, при която след грешка в отбраната на Ливърпул, Скот Арфийлд не остави шансове на Миньоле за 0:1.

Радостта на Бърнли обаче трая само три минути, след като новото попълнение на домакините Мохамед Салах възстанови равенството.

След почивката и двата тима създадоха редица положения пред противниковата врата, но в крайна сметка резултатът остана непроменен.

След днешното равенство Ливърпул заема седмата позиция с 8 пункта, колкото има и шестият Бърнли.