Галатасарай спря Нефтохимик във втория мач в Истанбул

Турският гранд Галатасарай успя да победи трудно шампиона на България Нефтохимик 2010 с 3:0 (25:21, 28:26, 25:23) във втората среща на бургазллии от приятелския турнир в Истанбул.

Двата отбора игра напълно равностойно, но в края на геймовете домакините успяваха да стегнат до успеха.

Най-резултатен за Нефтохимик стана Валентин Братоев с 13 точки (1 ас, 71% ефективност в атака, 36% перфектно и 64% позитивно посрещане).

Резервата Георги Петров добави още 10 точки (67% ефективност в атака, 10% перфектно и 30% позитивно посрещане). Играещият спортен директор на бургазлии Теодор Салпаров се отличи със 70% перфектно и 70% позитивно посрещане.

За Галатасарай цял мач игра националът Теодор Тодоров, който се отчете с 4 точки (80% ефективност в атака). Окело заби 15 точки (1 ас, 2 блока, 75% ефективност в атака) и стана най-резултатен в мача, а Олег Ахрем добави още 9 точки.

“Съдията ни “закла”! Беше грозно, точно в края на геймовете, когато трябваше…”, коментира пред Sportal.bg Теодор Салпаров.
Утре българските шампиони ще се изправят срещу Геопарк Кула Беледие.

ГАЛАТАСАРАЙ (ИСТАНБУЛ) – НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) 3:0 (25:21, 28:26, 25:23)
ГАЛАТАСАРАЙ: Мустафа Коч 2, Окело 15, Олег Ахрем 9, Айдън 7, ТЕОДОР ТОДОРОВ 4, Юлю 4 – Джан Айвазоолу-либеро (Метин, Туркмен, Чакър-либеро)
Старши треньор: НЕДИМ ЙОЗБЕЙ
НЕФТОХИМИК: Георги Братоев 1, Петър Христов 2, Валейнтин Братоев 13, Вяцеслав Шарапович 9, Николай Къртев 6, Илия Петков 5 – Теодор Салпаров-либеро (Георги Петров 8)
Старши треньор: НАЙДЕН НАЙДЕНОВ.