Левски се справи със Септември на „Герена“

Отборът на Левски победи Септември с 2:0 в мач от 9-ия кръг на първа лига, игран на стадион „Виваком Арена – Георги Аспарухов“.

Гостите, водени от бившия треньор на „сините“ Николай Митов, се държаха добре в срещата през първата част, като в определени моменти дори имаха надмощие, но не успях да реализират гол, като в една ситуация имаха основателни претенции за дузпи, които бяха отминати от главния рефер. Точно преди почивката домакините поведоха в резултата, след като Давид Яблонски се разписа с глава след центриране от корнер. През втората част играчите на Левски контролираха събитията, без да блестят с особено силна игра, а в 89-та минута най-добрият на терена Габриел Обертан оформи крайното 2:0 след самостоятелен пробив и точен изстрел от границата на наказателното поле.

След този успех Левски заема трета позиция в класирането със 17 точки, докато Септември е на 12-то място с актив от 7 точки.