Барса не остави шансове на Ювентус на „Камп Ноу“

Отборът на Барселона направи сериозна заявка на старта на Шампионска лига, след като разби миналогодишния финалист в турнира Ювентус с 3:0 в мач от група D на турнира.

През миналия сезон бианконерите отстраниха испанския тим на 1/4-финалите, след като ги победиха с 3:0 в Торино, но тази вечер каталунците си върнаха с категоричен успех у дома.

Първото полувреме бе равностойно, като шампионите на Италия изглеждаха много стабилни отзад, но все пак допуснаха гол точно преди почивката, след като Лионел Меси се разписа с изстрел по земя от границата на наказателното поле.

Това попадение даде настроение на тима на Ернесто Валверде, като в 56-та минута Меси асистира на Иван Ракитич за 2:0, а 13 минути по-късно аржентинският футболист оформи крайното 3:0.

По този начин Барселона започна участието си в Шампионска лига с категоричен успех над друг от фаворитите за трофея.

В другия мач от групата Спортинг Лисабон победи Олимпиакос с 3:2 като гост.