Дунав смаза Витоша (Бистрица) с 3:0

Дунав победи с 3:0 Витоша (Бистрица) в мач от осмия кръг на Първа лига.

Домакините откриха резултата още в 5-ата минута, когато Васил Шопов се възползва от груба грешка на вратаря Николай Радев.

В 42-ата минута Мирослав Будинов удвои от дузпа, а в 82-ата, отново той, и пак от 11-ия метър, оформи крайното 3:0.

Още в 5-та минута вратарят Николай Радев сгреши, изчиствайки лошо топката, която попадна право на крака на Васил Шопов, който от 30-ина метра по земя я прати в опразнената врата.

Четири минути преди края на мача Николай Христозов задържа Васил Шопов през кръста. Ивайло Стоянов посочи бялата точка и показа жълт картон на защитника на Витоша.

Мирослав Будинов отбеляза за 2:0.

В 82-та минута се стигна до втори 11-метров наказателен удар за Дунав. Кристиян Кочилов сгреши и поднесе топката на Будинов, а малко след това го фаулира в гръб, поваляйки го в наказателното поле, за което получи жълт картон.

Будинов отново беше точен за крайното 3:0.