Хърватия измъкна победата от Черна гора

Отборът на Хърватия записа победа №3 от началото на Евробаскет 2017, след като тази вечер се наложи над Черна гора със 76:72 (25:17; 18:14; 19:21; 14:20) в двубой от група С. След този успех хърватите взе още не познават вкуса на поражението, докато черногорците са с баланс от 1 победа и 2 загуби.

Боян Богданович беше най-резултатен за победителите – 23 точки, а Дарио Шарич добави 14 точки за успеха.

Тайрис Райс вкара 22 точки за Черна гора, а Боян Дублевич се отличи с „дабъл-дабъл“ – 17 точки и 11 борби.

Хърватите стартираха ударно двубоя със серия от 15:0 за по-малко от три минути игра, като до края на първото полувреме „шахматистите“ без особени проблеми успяха да задържат комфортния си двуцифрен аванс и почивката дойде при 43:31 в полза на Хърватия.

Третият период премина сравнително равностойно и след 30 минути резултатът бе 62:52 в полза на символичните гости, но истинската драма тепърва предстоеще.

В решителния четвърти период баскетболистите на Черно гора сякаш се преобразиха и започнаха да топят изоставането си и 58 секунди преди последния съдийски сигнал чудото бе близо след кош на Райс за 72:73.

Последва прекъсване за“шахматистите“, а след подновяването на играта Шарич добави нови три точки към атива на тима си, докато черногорците така и не намериха верния път към коша на съперника и последния съдийски сигнал прозвуча при 76:72 в полза на Хърватия.