Ударно начало за Милан срещу тима на Тонев

Изцяло обновеният отбор на Милан стартира ударно в Серия „А“. „Росонерите“ разбиха за 24 минути с 3:0 Кротоне в първото си гостуване за сезона в първенството. Франск Кесие (5-дузпа), Патрик Кутроне (18) и Сусо (24) бяха точни за „червено-черните“, които от петата минута играха с човек повече, след като Федерико Чекерини бе изгонен, което се оказа решаващо.

Милан започна ударно в Серия „А“+44
Родният национал Александър Тонев изненадващо не бе титуляр, тъй като явно е получил травма, след като го нямаше и в групата за срещата, а се води за един от най-добре представящите се играчи на тима това лято.

Винченцо Монтела заложи на седем от новите си попълнения от първата минута, а двама от титулярите бяха юношите Мануел Локатели и Патрик Кутроне, който за първи път бе титуляр в калчото и вкара първото си попадение. Пред Джанлуиджи Донарума имаше изцяло нова защита – Андреа Конти, Матео Мусакио, Леонардо Бонучи и Рикардо Родригес.

Франк Кесие, Хакан Чалханоглу и Фабио Борини бяха останалите нови, а най-добрият играч на Милан през миналия сезон – Сусо, бе последният титуляр за гостите.

Двубоят започна с едноминутно мълчание в памет на загиналите по време на атентата в Барселона. Още при първата си атака Милан реши срещата до голяма степен, въпреки че не успя да се разпише. Федерико Чекерини свали Патрик Кутроне, който се бе откъснал сам срещу вратаря. Реферът Маурицио Мариани се възползва от помощта на модерната технология „ВАР“ (Видео Асистент Рефер), слек което отсъди дузпа, а също така изгони бранителя на домакините. Пристигналият от Аталанта Франк Кесие бе точен от бялата точка в 5-ата минута, с първото си попадение за клуба.

Останали с човек по-малко, домакините изпитваха все по-големи трудности, а в 18-ата минута младокът Патрик Кутроне вкара дебютното си попадение в Серия „А“. Той се разписа с глава от малък ъгъл, като изпревари защитата, след като Сусо проби отдясно. Шест минути след това Кутроне върна асистенцията към Сусо, който с диагонален изстрел от 12-13 метра вкара трети гол във вратата на Кротоне. Между двете попадения Джанлуиджи Донарума бе спасил вратата си в 20-ата минута, а Кесие бе пропуснал да вкара втория си гол в мача.

До края на първата част пред препълнените трибуни на стадион „Енцо Шида“, където присъстваха 16 000 тифози, имаше само един отбор. Това бе този на Монтела, но след няколко пропуска не падна четвърти гол.

След почивката „росонерите“ се отпуснаха, като домакините имаха една-две възможности, а след това Андре Силва също дебютира, като португалецът на два пъти бе спрян от Алекс Кордас да отбележи своя дебютен гол в италианския елит. Вратарят на южняците спаси тима си от много по-тежка загуба със спасявания си. Последните секунди Донарума показа отличен рефлекс и запази вратата си суха в четвърти пореден мач през този сезон.

През седмицата Милан гостува в Скопие на Шкендия, след което приема Каляри в първия мач на „Сан Сиро“ през тази кампания в Серия „А“.

КРОТОНЕ – МИЛАН 0:3
0:1 Кесие (6-д)
0:2 Кутроне (18)