Лудогорец с огромна крачка към Лига Европа

Лудогорец пропусна да разгроми Судува в дебюта на новия наставник Димитър Димитров, но все пак го победи с 2:0 в първи мач от плейофния кръг на Лига Европа. Гостите от Литва така и не успяха да застрашат вратата на българския шампион през целия двубой, залагайки изцяло на защита, единоборства и лежане на терена, като тактиката им издържа цял час, когато Козмин Моци откри резултата, а в 76-ата минута Върджил Мисиджан вкара втори гол.

До края на срещата Лудогорец пропиля още няколко положения, а на два пъти и гредите спасиха гостите.

В този мач Херо не можеше да използва плеймейкърът Марселиньо, което си пролича при изграждането на атаките.

Дяков, Лукас Саша и Анисе опитаха да компенсират неговата липса с много желание и старание, но технически са далеч от нивото на своя съотборник.

Лудогорец – Судува+66

Иначе срещата започна със сериозен натиск на Лудогорец, който натика Судова в собствената му половина още с началния съдийски сигнал. Първата сериозна опасност дойде в 8-ата минута и бе пред вратата на гостите. Анисе стреля добре от 7-8 метра с левия крак, но Кардум плонжира и изби.

В 16-ата минута силен шут на Мисиджан от 25 метра бе избит в корнер от Кардум. Натискът на Лудогорец продължи и в следващите минути, когато Кешерю и Анисе стреляха неточно с глава. И в двете ситуации обаче зад тях имаше техни съотборници, които бяха на голови позиции, но двамата не ги видяха, за да им оставят топката. В 37-ата минута опасно центриране отляво намери непокрития Сисиньо, който шутира без забавяне от 11-12 метра, но над напречната греда.

До края на полувремето двата отбора заложиха на много разправии, а литовците и на лежане из целия терен, което накъса и без това не много динамичната игра. В едно от спречкванията Козмин Моци получи жълт картон и е аут за реванша в Литва, където няма да играе и Марселиньо.

Така повече положения пред вратата на Судова не бяха създадени и двата отбора се прибраха в съблекалните при 0:0.

Осем минути след почивката Лудогорец можеше да открие чрез Анисе, но мадагаскарецът стреля твърде неточно от изключително удобна позиция на метър от линията на малкото наказателно поле. Секунди по-късно Кешерю изскочи под ъгъл сам срещу вратаря, но ударът му бе блокиран от хвърлил се на шпагат защитник.

В 57-ата минута Мисиджан нацели десния страничен стълб от два метра, засечайки шут на свой съотборник. Убийственият натиск на Лудогорец бе материализиран в 61-ата минута, когато Сисиньо центрира великолепно към непокрития Козмин Моци и румънецът разстреля от 3-4 метра с глава Кардум – 1:0 за орлите.

Българският шампион продължи да атакува и логично стигна до второ попадение в 76-ата минута. Натанаел получи извеждащ пас отляво и върна отлично топката към Клаудиу Кешерю. Румънецът стреля силно, но Кардум някак изби, последва обаче страхотна тупалка на Мисиджан, която не остави шанс на вратаря на гостите – 2:0 за Лудогорец.

В 89-ата минута разградчани бяха близо и до трети гол. Появилият се секунди по-рано Жоао Пауло отне топката от защитник на Судува, шутира фалцово с десния крак, вратарят на гостите само изгледа удара, който се отби в напречната греда.

В даденото от рефера четириминутно продължение Пауло пропусна още веднъж, когато остана сам срещу вратаря след пас на Сисиньо, но стреля над напречната греда.

ЛУДОГОРЕЦ – СУДУВА 2:0

1:0 Козмин Моци 61
2:0 Върджил Мисиджан 76

ЛУДОГОРЕЦ: 33. Ренан, 4. Сисиньо, 32. Пластун, 30. Моци, 6. Натанаел, 8. Лукас Саша, 12. Анисе, 18. Дяков, 93. Мисиджан (78-Лукоки), 88. Вандерсон (90+4 Кампаняро), 28. Кешерю (88-Жоао Пауло)

СУДУВА: 12. Кардум, 3. Чиникас, 4. Абу Бакар, 6. Леймонас, 10. Керла, 13. Чвдукас (54-Велиулис), 16. Янушаускас (67-Манзоро), 19. Славикас, 22. Вербискас, 33. Везевичиус (80-Шешплаускис), 55. Янкаускас