Зидан: Перфектно начало на сезона

Старши треньорът на Реал Мадрид Зинедин Зидан спечели седми трофей, откакто застана начело на кралския клуб. Снощи неговият отбор победи с 2:0 Барселона и с общ резултат 5:1 завоюва Суперкупата на Испания.

„Всички футболисти играха силно, не само Марко Асенсио. Започнахме сезона по най-добрия начин и вдигнахме две купи.

Първото полувреме беше зрелищно, действахме на висока скорост и с много фантазия. След почивката Барса ни създаде доста проблеми, но сме щастливи от резултата“, заяви Зидан.

„Чака ни тежък сезон в първенството, а там съперничеството с Барселона ще продължи“, добави французинът.
Реал Мадрид – Барселона 2:0+50

„Изглеждахме много добре в двата мача за Суперкупата. Имахме доста положения за гол. Моите попадения? Харесвам и двете, но това на „Камп Ноу“ беше по-трудно от техническа гледна точка, а и по-важно за крайния резултат“, сподели Марко Асенсио.

„Трудя се много, за да играя по-често. Доволен съм, че днес останах на терена през цялото време“, допълни крилото.