Познатите слабости лишиха Ливърпул от победа на старта, головете в Премиър лийг продължават да валят

Изравнителен гол в 94-ата минута лиши Ливърпул от победа на старта на новия сезон в Премиър лийг. Мърсисайдци водеха до последно, но в крайна сметка завършиха 3:3 с Уотфорд на „Викъридж Роуд“. „Червените“ демонстрираха колеблива игра, особено в защита, през първата част и на два пъти изоставаха в резултата. Стефано Окака (8′) откри, а Садио Мане изравни (29′).

Абдулай Дукуре отново даде аванс на „стършелите“ до почивката. През втората част гостите заиграха доста по-силно и стигнаха до пълен обрат в рамките на две минути. Роберто Фирмино (57′) изравни от дузпа, а Мохамед Салах (57′) даде аванс на Ливърпул. Селекцията на Юрген Клоп изпусна още доста положения в следващите минути и така се стигна до добавеното време, когато Мигел Бритос изравни.

Мърсисайдци претендираха за засада както при втория, така и при третия гол на Уотфорд.

Натаниел Чалоба дебютира за домакините, а други три нови попълнения – Андре Грей, Ричарлисон и Кико Фемения бяха на скамейката за началото. Трой Дийни е контузен.

Мохамед Салах също записа официален дебют за Ливърпул. Той си партнира в предни позиции с Роберто Фирмино и Садио Мане. Алберто Морено бе предпочетен да започне като ляв краен бранител, а Трент Александър-Арнолд стартира от другата страна на защитния вал на мърсисайдци. Филипе Коутиньо, Даниел Стъридж и Натаниел Клайн бяха аут заради контузии.

Днешният двубой бе под №100 за Юрген Клоп като мениджър на Ливърпул.

„Стършелите“ започнаха по-добре. В седмата минута Окака изведе с едно докосване Перейра, който стреля, но ударът му бе блокиран и топката излезе в ъглов удар. От последвалия корнер домакините излязоха напред в резултата. Холебас центрира пред малкото наказателно поле, където Окака засече отблизо. Фирмино не покри своя човек, а Миньоле остана на голлинията и не успя да се намеси добре. Топката рикошира в него и влезе във вратата на мърсисайдци.

Постепенно Ливърпул спечели центъра и започна да атакува по-сериозно. В 29-ата минута Мане получи на границата на наказателното поле, задържа добре и пусне към Морено, който комбинира с Джан. Германецът много технично пусна отново към Мане, който се озова зад гърба на отбраната и стреля в далечния ъгъл – 1:1. Само две минути и половина след това Уотфорд отново бе напред. Дукуре опита пас зад отбраната, Окака бе в засада, но не игра с топката, която стигна до Клевърли. Последният центрира по земя отдясно, няколко бранители на Ливърпул се хвърлиха да пресичат, но се разминаха с топката и тя стигна отново до Дукуре, който не сгреши отблизо – 2:1.

В 38-ата минута Салах имаше възможност да изравни, но от осем метра стреля високо над вратата. В добавеното време на първата част пък Мане засече с глава центриране от корнер, но топката премина на сантиметри встрани от вратата.

В 54-ата минута Аурелио Гомеш препъна Салах в наказателното поле. Фирмино изпълни безупречно 11-метровия наказателен удар, с което изравни резултата. Само две минути след това Ливърпул стигна до пълен обрат. Ловрен изведе Фирмино зад гърба над отбраната. Бразилецът овладя много добре и опита да прехвърли Гомеш. Топката щеше да излезе встрани, но Салах засече на далечната греда – 2:3.

В 64-ата минута Гомеш спаси страхотен изстрел на Морено от 25 метра. При последвалия корнер удар на Матип с глава рикошира в напречната греда. 20 минути преди края Гомеш отново спаси отбора си, след като изби удар отблизо на Ловрен. Мърсисайдци изпуснаха още няколко възможности, което им изигра лоша шега. В 94-ата минута защитата на Ливърпул отново се провали при един корнер пред вратата на Миньоле. Вайналдум игра неадекватно при центрирането и позволи на топката да стигне до Ричарлисон, който опита да върне кълбото, което рикошира в Матип и се насочи към Бритос, който беше зад отбраната на гостите и пред Симон Миньоле. Уругваецът засече точно пред голлинията и успя да прати топката във вратата за крайното 3:3.
Уотфорд: Гомес, Янмаат (18′-Фемения) , Кабул, Холебас, Бритос, Амрабат, Клевърли, Чалоба, Дукуре, Перейра (50′-Ричарлисон), Окака (63′-Грей)

Ливърпул: Миньоле, Александър-Арнолд (91′-Джо Гомес), Ловрен, Матип, Морено, Джан, Вайналдум, Хендерсън, Салах (87′-Милнър), Мане, Фирмино (81′-Oриги)