Лудогорец получи голям подарък от Китанов на „Армията“ (видео)

ЦСКА загуби от Лудогорец с 0:1 на своя стадион „Българска армия” в голямото дерби от втория кръг на Първа лига. Големият грешник за „червените” тази вечер се казваше Георги Китанов, след като вратарят буквално подари победния гол на шампионите, дело на Върджил Мисиджан в началото на втората част. Малко след това Кевин Меркадо беше изгонен с втори жълт картон за симулация и ЦСКА си остана без успех над „зелените” и след 17-ата среща между двата отбора.

Така афиширалият големи амбиции за титлата ЦСКА остана с една точка от първите си два мача след 1:1 със Славия на старта, а Лудогорец започна успешно в първенството, след като мачът му от първия кръг срещу Левски бе отложен.

От влизането си в елита Лудогорец налага тотална доминация над „червените” и няма загуба от тях във всичките им преки сблъсъци. Първата част пред около 9000 зрители в Борисовата градина премина под знака на грубата игра, острите сблъсъци и нервите. Всичко опасно в атака бе ограничено до по едно положение пред двете врати.

Станислав Манолев получи жълт картон още в 9-ата минута, а в 25-ата подхлъзване на Бодуров в защита позволи на Кишада да излезе сам срещу вратаря, обаче Китанов умело скъси дистанцията и успя да спаси удара на бразилеца.

Лукас Саша изрита Меркадо без топка пред погледа на страничния съдия, който не видя нищо нередно в това.

Лудогорец имаше късмет в 36-ата минута при силен изстрел на Кирил Десподов отблизо, който нацели точно добре пласирания вратар Хорхе Брун на близката дясна греда.

До почивката Жоао Паоло хитро потърси далечния долен десен ъгъл след грешка на новия „армеец” Енрике Рафаел, но малко го раздели от целта.

Големият гаф на Георги Китанов дойде четири минути след подновяването на играта. Дълъг диагонален пас на Жоао Паоло към Мисиджан щеше да излезе в аут, но Китанов пресече с идеята да лови топката, като я изпусне и подари на Мисиджан, който от малък ъгъл порази празната врата за 1:0.

Девет минути след гола Кевин Меркадо потърси дузпа след контакт с Абел Анисе в наказателното поле на Лудогорец, но вместо това Ивайло Стоянов му показа наглед пресилен втори жълт картон за симулация и го изгони, оставяйки ЦСКА с 10 души.

Антон Недялков пък откровено удари Лукоки на фланга, но съдията тук не посмя да даде червен картон, защото и Недялков вече имаше един жълт.

Голмайсторът Мисиджан получи разтежение в бедрото и беше заменен принудително от Джонатан Кафу.

С 10 човек по-малко до края ЦСКА опита да натисне със серия центрирания пред вратата на Лудогорец, но не стигна до нито едно чисто голово положение за изравнителен гол.

Разградчани имаха един удобен шанс да спечелят по-убедително, но Кафу изпусна след центриране отдясно. С последния удар в мача Фернандо Каранга би от воле над целта и ЦСКА записа загуба в първия си домакински мач за сезона.