Лукаку с първи гол за Юнайтед

Новата звезда на Манчестър Юнайтед Ромелу Лукаку откри головата си сметка като донесе успеха на „червените дяволи“ с 2:1 срещу Реал Солт Лейк в контрола, част от предсезонното турне на тима в САЩ. Белгийският таран вкара победното попадение след чудесно центриране на Мхитарян, което първоначално не успя да овладее добре, но после се поправи като открадна топката от вратаря и се разписа за 2:1. До последно не беше ясно дали двубоят, игран пред по-малко от 20 000 човека на стадион „Рио Тинто“ в Хюстън, щата Юта, ще започне, поради ураганния вятър в града. В крайна сметка, до началния час на двубоя (20:00 часа местно време) условията позволиха срещата да започне.

Началото се оказа злощастно за Юнайтед, който пръв допусна гол още в 24-ата минута, когато Луис Силва успя да се промъкне между защитата на гостите и да открие резултата. Авансът на американския тим не трая дълго, след като играчите на Манчестър Ю успяха да изравнят почти веднага чрез Мхитарян и да стигнат до пълен обрат чрез Лукаку. В началото на втората част обаче Жозе Моуриньо понесе нов удар, след като подобно на предишната контрола срещу Ел Ей Галакси, отново направи 11 промени на почивката. Малко след влизането си в игра, на Хуан Мата се наложи да напусне принудително терена с контузия в глезена след твърдо влизане на Сауседо. Играчът на Реал Солт Лейк стана причина и за изгонването на Валенсия в 68-ата минута, което разгневи сериозно португалския специа лист. „Съдията дойде и ми каза да сменя Вален сия, но аз не приех, защото не бях съгласен с червения картон. Мисля, че това момче, Сауседо, беше доста агресивно през второто полувреме. Мата има подут глезен, но се надявам, че не е нещо сериозно. Няколко дни, може би седмица ще почива“, коментира след мача Моуриньо.