Лукаку се отпуши, а Хуан Мата се контузи

Манчестър Юнайтед победи с 2:1 срещу Реал Солт Лейк Сити в контролна среща, играна в Санди, щата Юта. В двубоя дебютен гол записа новото попълнение на 20-кратните шампиони на Англия Ромелу Лукаку, а халфът Хуан Мата получи контузия и беше заменен принудително от Мичъл в 59-ата минута.

В 24-ата минута Лукас Силва даде аванс в полза на Реал Солт Лейк, но Хенрих Мхитарян изравни само пет минути след това. В 38-ата минута белгийският национал Лукаку осигури успеха с 2:1 в полза на „червените дяволи“ с първото си попадение за клуба от Манчестър след трансфера си от Евертън.

През втората част мениджърът на английския отбор Жозе Моуриньо направи множество промени в тима, а в 68-ата минута Антонио Валенсия получи червен картон.

Новото попълнение на „червените дяволи“ Виктор Линдельоф също беше в титулярния състав за двубоя на стадион „Рио Тинто“.

Следващата контролна среща на Юнайтед е на 21 юли с Манчестър Сити.