Григор Димитров си осигури място във втората седмица на Уимбълдън, а на 1/8-финал ще се изправи срещу 7-кратния шампион в турнира Роджър Федерер.
Мачът на българина е в понеделник и закрива програмата на Централния корт, която стартира в 15:00 ч. българско време. Двубоят на Григор започва веднага след края на Анди Мъри – Беноа Пер.
Първата ни ракета няма победа над 18-кратния шампион от Големия шлем от 5 изиграни мача помежду им. Двамата с швейцареца за последно се срещнаха на Australian Open миналата година, когато Димитров отстъпи с 1-3 сета, а 1/8-финалният мач на тазгодишния Уимбълдън ще е първи в съперничеството им на трева.
Победителят в двубоя ще срещне Милош Раонич или Александър Зверев на 1/4-финал. Канадецът и германецът ще премерят сили в третата среща на Корт №2, където двубоите стартират в 13:30 ч. наше време.
В действие още ще видим Новак Джокович и Рафаел Надал, както интересния женски сингъл Анджелик Кербер – Гарбине Мугуруса.
Ето и пълната програма за понеделник:
Централен корт (започват в 15 ч.):
1. Винъс Уилямс – Ана Конюх
2. Анди Мъри – Беноа Пер
3. Григор Димитров – Роджър Федерер
Корт №1 (започват в 15 ч.):
1. Джоана Конта – Каролин Гарсия
2. Рафаел Надал – Жил Мюлер
3. Новак Джокович – Адриан Манарино
Корт №2 (започват в 13,30 ч.):
1. Анджелик Кербер – Гарбине Мугуруса
2. Виктория Азаренка – Симона Халеп
3. Милош Раонич – Александър Зверев
4. Демолинер/Даниел – Скупски/Скупски
Корт №3 (започват в 13,30 ч.):
1. Агнешка Радванска – Светлана Кузнецова
2. Каролине Возняцки – Коко Вандеуей
3. Томаш Бердих – Доминик Тийм
Корт №12 (започват в 13,30 ч.):
1. Йелена Остапенко – Елина Свитолина
2. Марин Чилич – Роберто Баутиста Агут
3. Мектич/Шкугор – Грот/Линдстед
Корт №18 (започват в 13,30 ч.):
1. Магдалена Рибарикова – Петра Мартич
2. Сам Куери – Кевин Андерсън
3. Монро/Ситак – Матковски/Мирни
Корт №7 (започват в 13,30 ч.):
1. Класен/Рам – Василевски/Кастийо
Корт №8 (започват в 13,30 ч.):
1. Харисън/Винъс – Додиг/Гранойерс
2. Храдецка/Синякова – Ниномия/Ворацова
3. Елгин/Радионова – Винъс/Крейчикова
Корт №14 (започват в 13,30 ч.):
1. Кларк/Уилис – Марах/Павич
2. Макарова/Веснина – Клепач/Санчес
3. Гьоргес/Стрицова – Грьонефилд/Пешке
4. Нестор/Клепач – Рая/Хозуми
Корт №16 (започват в 13,30 ч.):
1. Континен/Пиърс – Нис/Санчич
2. Киченок/Цуренко – Белис/Вондрусова
3. Чан/Никулеску – Хадад Мая/Конюх
Корт №17 (започват в 13,30 ч.):
1. Кубот/Мело – Мерджа/Куреши
2. Чан/Хингис – Флипкенс/Мирза
3. Кузнецова/Младенович – Бабош/Хлавачкова
Предстои да бъдат обявени:
Кубот/Чан – Пиърс/Лизицки (не преди 19:00 ч.)
Барти/Делакуа – Мертенс/Шурс (не преди 19:00 ч.)