Резерва се подигра с Челси (видео)

Пари Сен Жермен победи Челси с 3:1 на стадион „Парк Де Пренс“ в първи четвъртфинален мач от Шампионската лига.

В герой на мача се превърна аржентинецът Хавиер Пасторе.

Халфът се появи на терена като резерва в 84-та минута при резултат 2:1 за парижани.

Бившият играч на Палермо развинти отбраната на сините в третата минута на даденото четириминутно продължение на срещата от сръбския рефер Милорад Мажич.

Пасторе получи топката по десния фланг, близо до аутлинията. Аржентинецът бе обграден от противникови футболисти. С елегантен финт халфът преодоля Азпиликуета, след което премина и през съпротивата на Лампард, освобождавайки си позиция за стрелба. Гари Кейхил не тръгна да покрива аржентинеца. Така Пасторе получи пространство и с остър шут по земя прати топката в долния ляв ъгъл на Петър Чех, който остана безпомощен.

Така бе оформен крайният резултат, който прави ПСЖ фаворит преди реванша в Англия.

Интересен факт е, че Хавиер Пасторе е твърда резерва в тима на Пари Сен Жермен през този сезон. През януари ръководството на Интер се свърза с колегите си от ПСЖ с въпрос дали е възможен трансфер на Езекиел Лавеци. Отговорът бе отрицателен, но от френския клуб предложиха да пуснат Пасторе под наем при нерадзурите…