Джокович с победа в първия си мач след „Ролан Гарос“

Трикратният шампион на „Уимбълдън“ Новак Джокович (Сърбия) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис в английския град Ийстбърн с награден фонд 694 хиляди долара. Поставеният под номер 1 спечели първия си мач на трева за сезона след 6:4, 6:3 над квалификанта Вашек Поспишил (Канада) при дебюта си в надпреварата. Мачът беше доигран днес, след като вчера беше отложен след по-малко от 10 минути игра във втория гейм заради дъжд.

Сърбинът, който не беше играл от отпадането си на четвъртфиналите на „Ролан Гарос“ преди три седмици, стигна до решаващ пробив в десетия гейм, за да спечели първия сет, а във втората част поведе с 5:2 и запази аванса си до края.

На 1/4-финалите Ноле ще срещне победителя от изцяло американския двубой между Доналд Йънг и Джаред Доналдсън.