Юношите на България на финал на Балканиадата

Националният волейболен отбор на България за юноши до 17 години се класира за финал на Балканиадата, която се провежда в зала ДЗУ в Стара Загора. В първия полуфинал от надпреварата българските момчета надиграха категорично Турция с 3:0 (25:22, 25:22, 25:18). „Лъвчетата“, водени от треньора Драган Иванов, доминираха изцяло и спечелиха без особени проблеми.

В спора за титлата на Балканиадата те ще срещнат победителят от втория полуфинал, който противопоставя Сърбия и Босна и Херцеговина и се играе в момента.

Финалът за златото на балканския форум е утре (27 юни) от 18,30 часа.

Днес се изиграха и полуфиналните срещите за разпределени на местата от 5-о до 8-о. В първия полуфинал Румъния победи Македония с 3:0. Във втория полуфинал Молдова се наложи след петгеймова битка над Черна гора с 3:2. Така в последния ден утре от 11,00 часа в спора за седмото място ще играят Макдония и Черна гора. След това от 13,00 часа за петото място един срещу друг ще излязат Румъния и Молдова.