Лудогорец с трети пореден успех в контролите

Отборът на Лудогорец постигна трета поредна победа в контролите. Днес футболистите на Георги Дерменджиев записаха лесен успех с 2:0 над азербайджанския Габала. Първото попадение в срещата падна в 37-ата минута, когато бразилският нападател Жоао Пауло се разписа за 1:0. Крайният резултат оформи Джоди Лукоки в 73-ата минута.

Преди този успех “орлите” надиграха Родопа (8:0) и Евроколеж (15:0). В следващата контрола на австрийска земя шампионът на България ще се изправи срещу Зенит (Санкт Петербург).

Първата интересна ситуация в срещата дойде още във втората минута, когато халфът на Лудогорец Густаво Кампаняро се озова на добра позиция и шутира, но стражът на Габала улови кълбото. Малко по-късно „орлите“ направиха добра атака. Кишада намери отлично Жоао Пауло, който овладя топката и стреля, но опитът му мина далеч от целта.
В 14-ата минута Ренан показа класа. Атакуващият халф на „червените“ шутира много опасно от дистанция, но бразилският страж на „зелените“ се намеси и запази мрежата си суха. Броени секунди след това Жоао Пауло се озова очи в очи с Безотонский, но бившият футболист на Ботев (Пловдив) шутира право в тялото на вратаря на Габала.

Лудогорец направи прекрасна атака в 21-ата минута, когато Анисе намери Вандерсон, който намери майсторски Кишада, но последният стреля високо над гредата. В 30-ата минута отново нисичкият нападател бе изведен на прекрасна позиция, но бразилецът отново не успя да реализира.

В 37-ата минута „орлите“ поведоха в резултата. В автор на попадението се превърна Жоао Пауло, който от близка дистанция разстреля Безотонский. Това бе и последната интересна ситуация за първата част.

Второто полувреме започна по-добре за футболистите на Георги Дерменджиев. В 49-ата минута капитанът на „зелените“ пробва да вкара втори гол във вратата на Габала, но стражът на тима улови кълбото.

В 51-ата минута играчите на Габала сътвориха много опасна атака. Гурбанов стреля, но Ренан спаси. Минута по-късно Асиф Мамадов вкара топката в мрежата на Лудогорец, но бе маркирана засада. В 69-ата минута резервата Марселиньо пробва късмета си от пряк свободен удар, но вратарят на „червените“ изби топката в корнер.

В 73-ата минута Лудогорец направи перфектна контраатака. Резервата Върджил Мисиджан проби мощно по левия фланг и центрира към Джоди Лукоки, който майсторски овладя топката и с премерен шут матира Безотонский. В 88-ата минута Мисиджан също пробва да се разпише, но стражът спаси. Това бе и последната интересна ситуация в сблъсъка.

ЛУДОГОРЕЦ – ГАБАЛА 2:0

1:0 Жоао Пауло (37)
2:0 Джоди Лукоки (73)

Стартови състави:

Лудогорец: 33. Ренан, 6. Натанаел. 27. Козмин Моци, 32. Игор Пластун, 8. Лукас Саша, 12. Абел Анисе, 10. Густаво Кампаняро, 88. Вандерсон, 22. Джонатан Кафу, 37. Жоао Пауло, 11. Жуниор Кишада

Габала: 22. Безотонский, 3. Станкович, 4. Джамалов, 6. Елвин Мамадов, 8. Алиев, 11.Асиф Мамадов, 15. Вернидуб, 18. Дабо, 19. Озобич, 34. Абасов, 77. Гурбанов