Кипърци удариха Ботев (Пд) в София

Носителят на Купата на България Ботев (Пловдив) записа второ поредно поражение в подготовката преди старта на Лига Европа. „Канарчетата“ отстъпиха с 1:3 от четвъртия в Кипър АЕЛ (Лимасол) на един от терените в столичния комплекс „Царско село“. Играчите на Николай Киров допуснаха два гола в последните десет минути, които се оказаха решаващи. Преди това Аврам бе дал аванс на гостите с хубаво попадение в 9-ата минута, но Крум Стоянов с още по-майсторско изпълнение изравни в 61-ата минута.

Последните минути Микел Аруабарена (78) и Исмаил Саси (86) вкараха за АЕЛ, който спечели с 3:1.

Ботев Пд – АЕЛ Лимасол+35
Пловдивчани загубиха и първата си проверка преди няколко дни от македонския Пелистер с 0:1. Както е известно, на 29 юни Ботев гостува на албанския Партизани в мач от първия предварителен кръг на Лига Европа.

Бившият национал на Кипър Аврам бе точен в 9-ата минута с красиво изпълнение. Левият защитник нахлу отляво, след което от малък ъгъл с външен фалц прати топката в горния ляв ъгъл на Иван Чворович.

Куриозна ситуация прекъсна срещата в 29-ата минута. Тогава на терена се появи бик, който пресече целия терен, преди да бъде изведен. След него пък куче също влезе на игрището, което също бе изведено, а след това срещата бе подновена.

Тодор Неделев пробва удар отдалеч, а в 42-ата минута „канарчетата“ пропуснаха най-добрата си възможност за първата част. Неделев подаде дълъг пас към връхлитащия Минев, който свали топката на Крум Стоянов, но последният стреля високо над вратата, след като стражът на гостите се хвърли в краката му.

На почивката Лазар Марин застана отляво на защитата, а Данчо Минев мина отдясно. Тодор Неделев бе близо до изравнителен гол в 50-ата минута, когато с отлично изпълнение от над 22 метра удари горната греда. В 58-ата минута Меледже изведе отлично Стоянов, който пропусна сам срещу вратаря. При следващата атака все пак Стоянов възстанови равенството. Минев го изведе зад защита, а той спря топката, след което се обърна и от малък ъгъл прехвърли противниковия вратар за 1:1.

Тези минути въпреки смените Ботев играеше по-добре, но в 78-ата минута Микел Аруабарена с глава след центриране от корнер върна преднината на АЕЛ. Бившият нападател на Тенерифе, Атлетико Билбао, Ейбар и Легия Варшава не остави шансове на Кайзер. Няколко минути по-късно Исмаил Саси с пета, завърши бърза контраатака на кипърците, оформяйки крайното 1:3.

БОТЕВ (ПД) – АЕЛ (ЛИМАСОЛ) 1:3