Сашо Тонев и Кротоне оцеляха след голяма услуга от Чочев и компания

Александър Тонев изигра цял мач, а неговият Кротоне се спаси от изпадане от Серия А драматично в последния 38-и кръг след знаменита победа с 3:1 над Лацио у дома. По същото време Емполи загуби с 1:2 гостуването на изпадналия Палермо, който завлече тосканците със себе си към Серия „Б”.

Кротоне се спаси с 34 точки на 17-а позиция, а Емполи остана 18-и с 31.

На „Ецио Скида” всички се надяваха на победа над „орлите”, които бяха в минорно настроение след загубата от Ювентус на финала за Купата на Италия миналата седмица.

Сашо Тонев играеше по фланга, а деветката Андреа Налини даде аванс на Кротоне в 14-ата минута. След още осем Фалсинели удвои за кеф на публиката.

Чиро Имобиле върна един гол от дузпа в 26-ата минута, но централният бранител Бастош беше изгонен в 42-ата минута с втори жълт картон от тима на „орлите”.

С човек повече Кротоне реши всичко с втори гол на Налини след час игра за 3:1.

Така по същото време Емполи се нуждаеше от победа като гост на изпадналия Палермо, за да не изпадне. Ивайло Чочев също беше цял мач на терена и дори получи червен картон в добавеното време.

Македонският нападател Илия Несторовски откри за сицилианците в 76-ата минута след асистенция на Рисполи, а резервата Бруно Енрике изпрати Емполи към втората дивизия с втори гол в 84-ата минута.

Емполи отвърна с попадение на Раде Крунич в 87-ата минута, но то по никакъв начин не утеши мъката на тосканците, които изпаднаха.

Интер завърши седми след голова фиеста и успех с 5:2 над Удинезе на „Джузепе Меаца”.

Фиорентина едвам измъкна точка на свой терен срещу последния Пескара и завърши на осмо място.

Торино е девети след друго голово шоу – победа с 5:3 над Сасуоло в може би последния мач на Джо Харт за „биковете”.