Мишо Александров си вкара нелеп автогол в баражите за място в руския елит

Михаил Александров си отбеляза нелеп автогол в баражите за място в руския футболен елит, а неговият Арсенал Тула загуби с 1:2 в гостуването си на втородивизионния Енисей.

Домакините откриха резултата на стадиона си в Красноярск в 11-ата минута, когато вратарят Владимир Габулов изби шут на Сергей Самодин, но отскочилата топка се удари в коляното на Александров и влезе в мрежата на Арсенал.

Гостите изравниха в 72-ата минута, когато Муса Думбия центрира отляво към далечната греда и непокритият Кирил Комбаров отблизо засече за 1:1. В добавеното време Артур Малоян даде минимална преднина на Енисей преди реванша на 28 май в Тула.

Александров игра цял мач, а другият българин в състава Иван Иванов остана извън групата на гостите. Енисей завърши сезона на трето място във втория ешалон, докато Арсенал се класира 14-и в елита.