Ливърпул отнесе Уест Хям и е все по-близо до Шампионската лига

Ливърпул победи като гост с категоричното 4:0 състава на Уест Хям в среща от 37-ия кръг на Висшата лига. Двубоят бе от изключително значение за мърсисайдци в борбата им за място в топ 4, даващо право на участие в Шампионската лига през следващия сезон.

С два гола за „червените” се отличи звездата на тима Филипе Коутиньо, който се разписа съответно в 57-ата и 62-ата минути. Бразилецът се отличи и с асистенция при първия гол на своя тим, реализиран от Даниел Стъридж в 35-ата минута.

Крайното 4:0 за Ливърпул оформи Дивок Ориги в 76-ата минута.

След днешната победа тимът на Юрген Клоп се доближи максимално до постигането на голямата си цел, а именно финиширане сред първите четири отбора в края на сезона. За да стане това факт мърсисайдци се нуждаят от победа в последния им мач – домакинството на изпадналия вече Мидълзбро.

Иначе в момента Ливърпул заема третата позиция в класирането със 73 точки, с 1 повече от четвъртия Манчестър Сити и с 4 пред петия Арсенал. И двата тима обаче имат да изиграят още два мача до края на кампанията.