Пирова победа за Атлетико

Атлетико Мадрид победи Реал Мадрид с 2:1 на стадион „Висенте Калдерон“ в полуфинален мач реванш от Шампионската лига.

Главен арбитър на сблъсъка бе турчинът Джунейт Чакър.

Домакините започнаха силно. Те упражниха ранен натиск, който се увенча с успех.

В 11-та минута възпитаниците на Диего Симеоне получиха правото да изпълнят корнер. Коке центрира на първа греда, а Саул с глава прати топката в мрежата, откривайки резултата.

Четири минути по-късно реферът Чакър посочи бялата точка. Дузпата бе отсъдена за нарушение на Варан, който спъна Фернандо Торес в пеналта. Гризман пое отговорността да изпълни наказателния удар. Нападателят стреля в левия ъгъл и реализира.

След като изтече първият половин час, играта загрубя и двата тима започнаха да си изпускат нервите. В 32-та минута Гризман бе здраво подсечен в централната зона от Касемиро. Това доведе до протести от футболистите на домакините. Секунди по-късно Кристиано бе грубо ударен от Годин във въздуха и това отново породи напрежение. В крайна сметка, Чакър успокои страстите, показвайки жълти картони на Годин и Серхио Рамос.

В 36-та минута официално предупреден бе и Габи Фернандес, който се вбеси от фаул на Иско срещу Гризман и поиска от рефера да санкционира халфа на „белия балет“. Вместо това, Чакър декорира в жълто капитана на „дюшекчиите“.

Три минути преди края на първата част Карим Бензема навърза трима защитници на Атлетико до аутлинията, нахлу в наказателното поле, след което с пас по земя намери Тони Кроос непокрит на стрелкова позиция. Последва силен удар, който бе блокиран от Облак, но при добавката Иско бе безпощаден, реализирайки много важен гол.

Реал започна вдъхновено втората част. Кристиано Роналдо стреля опасно от фаул в 47-та минута, но топката бе насочена в тялото на Облак, който боксира. Малко по-късно Чакър отсъди пряк свободен удар в полза на Атлетико. Топката бе поставена почти фронтално срещу вратата, пазена от Навас. Гризман изпълни фаула, но шутира над напречната греда.

Десет минути след началото на втората част Иско получи топката на границата на наказателното поле на домакините. Последва удар по земя, който се оказа много неточен и топката премина доста встрани от лявата странична греда на Облак. Гостите пропиляха ново чудесно положение. В 57-та минута Марсело бе изведен на чиста позиция в пеналта на „дюшекчиите“. Левият бек подаде към Кристиано, който бе оставен непокрит на границата на малкото наказателно поле. Роналдо шутира, но мерникът му изневери.

Атлетико правеше всичко възможно, за да притисне своя съперник, но защитата на Реал демонстрираше солидност и спокойствие.

В последните минути над стадиона започна да се излива проливен дъжд. Чакър даде две минути продължение на редовното време. След последния съдийски сигнал футболистите на Реал празнуваха своето класиране на финала, където ще срещнат Ювентус. Феновете на Атлетико пък изпратиха с песни и овации своите любимци, които днес се бориха „до последна капка кръв“. С общ резултат 4:2 от двата мача Реал спечели дуела с градския си съперник.

АТЛЕТИКО МАДРИД – РЕАЛ МАДРИД 2:1