Юнайтед пропуска най-много възможности в Лига Европа

Отборът на Манчестър Юнайтед, който направи голяма крачка към класиране на финала в Лига Европа, след като снощи победи с 1:0 Селта като гост, е пропуснал най-много чисти голови възможности в турнира. Според статистиката на WhoScored.com „червените дяволи“ са пропилели цели 18 голови положения в досегашните си срещи от втория по сила евротурнир. Такава бе и ситуацията по време на вчерашния полуфинал със Селта, в който играчите на Жозе Моуриньо пропуснаха няколко шанса да поведат още през първото полувреме.

Самият португалец коментира след двубоя, че на почивката неговият отбор е трябвало да води с два гола.

Въпреки тази статистика Юнайтед продължава да следва голямата си цел за този сезон, която е спечелването на трофея в Лига Европа и произтичащото от това участие на отбора в ШЛ през следващия сезон.