Възродените „моряци“ са на полуфинал

Черно море Тича изненадващо елиминира Академик Бултекс след победа като гост в третия решителен плейоф с 94:92. Варненци започнаха ударно и взеха 21 точки аванс още след първата четвърт, но после пловдивчани бавно и методично заличиха почти цялото си изоставане, а в последната част на мача дори повеждаха на няколко пъти. Обратът обаче им се изплъзна в заключителните секунди, когато Деян Карамфилов заби кинжална тройка, която изстреля гостите в орбитата на полуфиналите и подпечата финалното 94:92.

Така тимът продължава да се възражда под ръководството на Дарин Великов, който се завърна на треньорския пост на варненци и работата му моментално даде резултат, като баскетболистите играят по съвсем различен начин в последните няколко седмици.

Цялaта стартова петица на варненския отбор завърши с двуцифрени точкови показатели. Най-резултатен бе Никола Джурич с 19 и 11 борби, а героят, донесъл победата – Деян Карамфилов, вкара 17 точки и направи 8 асистенции. Венелин Христов остана с 14, Станислав Цонков с 12, а Филип Дедиер – с 11. Ангел Нацкин влезе в мача с 12 точки за 21 минути като резерва, а Веселин Георгиев вкара 7, някои от които от голяма важност в последната минута на срещата.

За домакините Шакир Смит вкара 31 точки, а Оскар Белфийлд завърши с 16 при разочароващия финал на сезона за Академик Бултекс 99.

АКАДЕМИК БУЛТЕКС 99 – ЧЕРНО МОРЕ ТИЧА 92:94 (11:32, 24:18, 28:17, 29:27)

АКАДЕМИК БУЛТЕКС 99: Оскар Белфийлд 16, Шакир Смит 31, Васил Бачев 10, Шахид Дейвис 10, Джордан Семпъл 12 (Милорад Шутулович 4, Васил Александров 9, Планимир Дафинов, Васил Михайлов 8)

ЧЕРНО МОРЕ ТИЧА: Деян Карамфилов 17, Венелин Христов 14, Станислав Цонков 12, Никола Джурич 19, Филип Дедиер 11 (Антон Диков 2, Ангел Нацкин 12, Веселин Георгиев 7)