Гонзо прогнозира, че ЦСКА-София няма да играе в Европа

Наставникът на Черно море Георги Иванов обяви след тежката загуба с 0:4 при гостуването на Лудогорец, че целта пред моряците остава четвъртото място и класиране за Лига Европа. Според Гонзо четвъртото място ще гарантира това право, тъй като „ако има правилници, ЦСКА не трябва да играе три години в Европа“.

„Тези четири гола не са за едно полувреме, а три от тях паднаха за осем минути. Опитвахме се да играем, но след тези три бързи гола мачът приключи.

Много опитни футболисти допуснаха непростими грешки – изпуснахме Паломино, направихме дузпа, Коконов върна една топка…

През второто полувреме гледахме да не загубим катастрофално. На Лудогорец му дойде самочувствието, а нашият отбор бе скапан.

Не деля отбора на мъже и юноши. Имаме отбор от 18 човека, пет човека са юноши. Това е шанс за тях, някъде трябва да ги хвърлим в боя. От тях зависи доколко ще си използват шанса и как ще се развият. Имат още много да учат“, каза Гонзо.

„Целта ни е да станем четвърти и да играем в Лига Европа. Защото, ако има правилници, ЦСКА не трябва да играе три години в евротурнирите, а минимумът е една.

Ще направим всичко възможно да победим в следващите три домакински мача и да влезем в четворката“, разясни Гонзо.