Добруджа вдигна Купата на България по волейбол

„Добруджа“ спечели Купата на България по волейбол за мъже за втори път в последните три години. Волейболистите на Мирослав Живков спечелиха финала с Монтана с 3:2 гейма пред своята публика в зала „Добротица“ в Добрич.

„Монтана“ на два пъти повеждаше, след като спечели първия и третия гейм, но домакините успяха да пратят мача в тайбрек и да го спечелят категорично.

Отборът на Даниел Пеев започна силно на сервис и взе първата част с 25:21, но „Добруджа“ бързо изравни след 25:20 във втория.

Гостите взеха психологическо предимство след силна игра и убедително 25:16 в третия гейм.

Ключова бе четвъртата част, в която „Добруджа“ взе важна точка за 23:21, след което отново изравни след 25:22.

Тайбрекът започна равностойно, но при 5:5 разпределитеят на „Монтана“ Любомир Агонцев получи червен картон. Това даде повече увереност на домакините и те се поздравиха с крайния успех след 15:9.

Така „Монтана“ загуби втори финал през този сезон, след като отстъпи и в плейофа за титлата срещу „Нефтохимик“.