Отборът на Мъри с класика над тима на Стойчо в Казахстан

Станимир Стоилов спечели убедително треньорския сблъсък със Стойчо Младенов в Казахстан, след като воденият от него тим на Астана се наложи над Кайсар с класическото 3:0 в мач от деветия кръг на местната Премиер лига.

Патрик Твумаси (’28) и Иван Маевски (’34) се разписаха за шампионите преди почивката, а крайния резултат оформи Рома Муратзайев от дузпа в 76-ата минута, преди която домакините останаха с човек по-малко заради директен червен картон.

Отборът на другия български треньор в първенството Димитър Димитров – Херо (Иртиш Павлодар) фиксира нулево равенство при визитата си на Тобол.

Така Астана остана лидер в класирането с 22 точки и мач по-малко от втория Иртиш, който е със 17 в своя актив.

Кайсар на Стойчо Младенов пък заема шестото място с дузина точки от 9 изиграни двубоя.