ЦСКА и Лудогорец не излъчиха победител

ЦСКА и Лудогорец не успяха да се победят и завършиха 1:1 в най-интригуващия двубой от XXIX кръг на Първа професионална лига. Мачът се игра на стадион „Българска армия“ в столицата.

„Армейците“ бяха по-добрият тим през първото полувреме, но не успяха да вкарат гол и всичко по-интересно в срещата се случи през втората част. Домакините поведоха с гол от спорна дузпа, реализирана от халфа Петрус Бумал в 65-ата минута.

11-метровият наказателен удар бе отсъден за игра с ръка на Хосе Паломино. Спорният момент в ситуацията бе дали топката се е ударила в ръката на Паломино в наказателното поле или извън него. Телевизионните повторения показаха, че ръката на Паломино се намира на повече от половин метър извън наказателното поле на разградчани. Тимът от Разград успя да изравни с попадение на Марселиньо ¼ час преди края, а резултатът 1:1 се запази до края.

В следващия 30-и кръг на 29 април ЦСКА е символичен гост срещу Левски, а Лудогорец два дена по-късно посреща Черно море.