Лацио вкара шест на Палермо, Милан загуби у дома от Емполи

Лацио разби Палермо с 6:2 в двубой от 33-и кръг на Серия А, който се проведе на стадион „Олимпико“ в Рим и бе наблюдаван от 20 000 зрители.

Чиро Имобиле откри резултата в 8-ата минута, а 120 секунди по-късно отново той удвои преднината на „орлите“. Последваха силни изяви на сенегалеца Балде Кейта, който наниза три попадения в рамките на шест минути от 21-ата до 27-ата.

В началото на второто полувреме сицилианците върнаха два гола чрез Андреа Рисполи, а в допълнителното време Лука Креко фиксира крайното 6:2 за Лацио.

В друг днешен двубой от кръга Милан претърпя изненадваща домакинска загуба с 0:1 от борещия се за спасение в елитната дивизия Емполи. Загубата на „росонерите“ значително ще затрудни задачата на тима да намери място в евротурнирите. Милан след този кръг е на шесто място, а петият Аталанта има пет точки повече.