Арсенал обърна Ман Сити и се класира за финала на ФА Къп

Отборът на Арсенал се класира за финала на ФА Къп, след като се наложи с 2:1 над Манчестър Сити. Редовното време на двубоя, който се игра на митичния „Уембли“ приключи при равенство 1:1, но с гол на Алексис Санчес в 101-ата минута артилеристите взеха превес срещу съперниците си и в крайна сметка ще спорят с Челси в решителния мач за трофея.

След нулево първо полувреме, Серхио Агуеро осигури предимство на гражданите в 62-ата минута. Малко по-късно обаче Начо Монреал възстанови равенството и върна надеждите на топчиите за място на финала.

В оставащото време до края на редовното време на мача нов гол не падна и двата тима стигнаха до продължения. Разликата в резултата направи Алексис Санчес, който донесе победата на лондончани в 101-ата минута.

Така Арсенал се класира за финала, където ще премери сили с градския си съперник Челси, който вчера отстрани Тотнъм след успех с 4:2.